Pozdrav z druhého břehu, aneb proč tohle vůbec škrábu.

10. července 2017 v 19:43 | Kozí nožička |  Systém

Co mě bavilo? Co jsem v životě chtěla? Co už mám? Chybí ještě něco?
Možná v někom název mé úvahy vyvolává pocit strachu. Tak hned na začátku, aby bylo jasno. Nebude to žádné pojednání o záhrobí, nebo popis nějakého traumatu. Je to spíš snaha o zachování a zmobilizování zbytku duševních sil, které ženě po uspokojení ambice "být matka" zbývají.
Ještě jako dítě jsem si nepřála nic konkrétního. Jen jsem si tak byla a co si pamatuju, ráda jsem se hýbala, četla si a byla zvědavá. Nejvíc mě bavily cestopisy, jak psané, tak filmové.

Když jsem byla náctiletá, začala jsem mít konkrétní přání. Chtěla jsem cestovat, mít práci, která mě bude bavit a potom rodinu. V 18ti jsem se odstěhovala od rodičů a začala žít na vlastní triko, neboli "on my own", jak by řekli dnešní náctiletí. Teď už mám všechno, co jsem si jako náctiletá přála. Všechna přání se mi splnila, i když v opačném pořadí, než bylo v plánu a trochu jinak, než jsem si představovala. V současnosti mám dvě 18leté dcery (které se zatím neodstěhovaly Smějící se), manžela a 10letého syna. Mám práci, která mě baví a zároveň "cestuju" každý den. Doručuju zásilky. Žádný den není stejný, žádná rutina v kanceláři. Když se pak chystáme na dovolenou, nebo na výlet s rodinou, občas si říkám, jestli toho přemisťování v práci nemám až dost. Pak ale stejně vždycky zvítězí ta chuť zažít něco nového. Dovědět se něco o jiných lidech, jiném kraji, jiné zemi, jiné kultuře. A skrze to všechno poznat lépe i samu sebe. To "rajzování" je prostě ve mně jako v koze, jak by řekl můj tátaÚžasný.

Dá se říct, že teď už nemám žádná konkrétní přání, nebo cíle. Vše podstatné splněno =). Pomyslně jsem skočila zase zpátky na druhý břeh. Zase si jen tak jsem, ráda se hýbu, čtu si a jsem zvědavá. A o tom asi můj blog bude. Taková nejasná zpráva o běhu světa. O tom jak to vidím já. Snad někoho kdo rád čte moje škrábání potěší, nebo pobaví, nebo mu přinese inspiraci, co nového vyzkoušet. Kdyby se to povedlo, napište mi. A Vy mí milí "haters" pište taky. Není nad konstruktivní kritiku Mrkající.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama