"Macht die Arbeit frei?"

17. září 2017 v 17:03 | Hanka |  Systém
Loni jsme byli na týden na ostrově Lanzarote.


Zjistili jsme, že (cituji syna) by to tam nebylo špatný, kdyby byla v apartmánu wifina. Křičící!!!Letos jsme tedy zvolili ďábelskou strategii a o letní společné dovolené týden rekonstruovali byt.
Tady je wifina furtMrkající.


Na konci prázdnin jsme se syna zeptali, co ho bavilo nejvíc. Samozřejmě, první příčku pro něj má hraní na počítači. Ale slušné místo v žebříčku námi vynucených aktivit překvapivě obsadilo sestavování IKEA nábytku a pomoc při rekonstrukci bytu obecně. A to i před vodáckým výletem.
Manžel se teď učí německy, tak z něj obratem po synově sdělení vypadlo "Arbeit macht frei".
Myslel tím, že si kluk konečně trochu odfrkl od toho věčného "paření" na kompu.
Práce nejspíš neosvobozuje, jak tvrdil jeden strašlivý diktátor v minulém století. Ale v rozumné míře baví a stmeluje. Tak by na ní měl mít právo každýÚžasný. Nakonec je to stanoveno v Mezinárodním paktu o hospodářských, sociálních a kulturních právech přijatém na valné hromadě OSN v New Yorku v roce 1966. A kdyby snad nějaký škarohlíd argumentoval, že dětská práce je trestná, Musím oponovat. Citace z wikipedie:
" Dětská práce je pracovní činnost vykonávána dítětem. Regulace má být zaměřena zejména na takovou dětskou práci, která negativně ovlivňuje zdraví, nebo duševní rozvoj dítěte, či mu znemožňuje dosáhnout vzdělání." Tak tuto klausuli jsme snad neporušili, když jsme chlapce zaměstnali o prázdninách. Chtěli bychom taky synka odměnit nějakým obnosem do pokladničky, aby věděl, že za poctivou práci má pracujícímu náležet poctivá odměna. To, po bezmála třiceti letech života v "demokratické" společnosti, začínají zaměstnavatele jen zlehka tušitNevinný. Tak aby se kluk vyznal, kdyby se stal jednou nedejbože zaměstnancem (jako jeho rodiče).Ale bojíme se, aby to nebylo pokládáno za závislou výdělečnou činnost. Tak to nejspíš vyřešíme sponzorským darem. A tak se chytře vyhneme i zdanění, které si stát rád vezme od kohokoli včetně dítěte Je na prachy. Více o daních pro děti zde. A pro nás pracovité rodiče, kteří si myslí, že pracovat by se jednou měly naučit i naše děti, anketka pod článkem nížeSmějící se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Geheimnis Geheimnis | E-mail | Web | 22. října 2017 v 11:58 | Reagovat

Opět nemám právo se ankety zúčastnit, ale tentokrát jsem neodolala :-D
Bravo, že synek doma pomohl a ještě ho to bavilo :-) mě se máma snažila motivovat jakkoli, ale s nádobím, potažmo úklidem jako takovým, jsem jí pomáhala málokdy (ano, stydím se).
Ale myšlenka toho, že se dítě už doma naučí, že bez práce nejsou koláče se mi moc líbí :-) Sama bych ji chtěla aplikovat na své děti. Až se jednou narodí. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama