Jak vyhrát dovolenou snů

4. února 2018 v 9:58 | Kozí nožička |  Cestopisy
Dnes to bude zpět do minulosti o tom, jak se štěstí unavilo a sedlo na ..... dva hodné lidi, kteří si to už dlouho zasloužili. Začalo to předloni v listopadu ve čtvrtek. Po práci a nákupech jsme se s mužem stavili v trafice pro sázecí tiket. Je to naše jediná neřest. Nekouříme, pijeme málo. Každý, kdo má tři děti, si dokáže představit, jak je to u nás se sexem =). Prostě, jednou do měsíce ve čtvrtek si vsadíme a pak se tři dny tetelíme v naději, že teď to konečně přijde. Že vyhrajeme a projedeme svět.


V tu zachmuřenou, listopadovou neděli se to tedy konečně stalo a vyhráli jsme!!!
Na pátou asi dvě stovky =).
V pondělí po celodenním kolotoči (práce, nákupy) jsme si šli vyzvednout naší výhru. Manžel stál ve frontě a já se hrabala ve stojanu na časopisy. "Vsadíte hned znova?" zeptala se paní za kasou, když mu vyplácela "tučnou odměnu". "Tak unavené štěstí asi není, aby na mě sedlo hned znovu" usmál se muž. "Tak si aspoň budeme číst o tom, jaké to je štěstí mít" vmísila jsem se jim do rozhovoru a podala prodavačce časopis Travel Digest. Ta ho namarkovala a vypadala spokojeně, že se jí část z vyplacené výhry vrátila zpět do kasy.
Časopis jsme odnesli domů. Já se z něj dověděla, že jen tak hned asi neumřu. V článku "36 míst, která musíte vidět, než to zabalíte" byla jen jedna destinace, kterou jsem už navštívila. Takže jich mám ještě pětatřicet před sebou =). Manžel je hravý, tak vyplnil soutěž ve stylu "najdi šest rozdílů" o dvě letenky. Poslal do redakce časopisu odpověď a ani se o tom nezmínil.
Pak bylo ticho po pěšině až do vánoc. Ty probíhaly stejně, jako každý rok. Pod stromkem pár měkoušů a pár obálek s poukazy na akce předem domluvené (rockový festival atp.). Ale v poslední obálce, kterou jsem otevřela, bylo černé na bílém "Týden pro dva v jižních mořích". Po pár vteřinách mého nechápavého zírání na kartičku začal muž rychle vysvětlovat. Zná mě dobře a ví, že nejsem "překvapovací typ". Ví, že dárek "koupil jsem nám dovolenou, ale o destinaci jsem rozhodl bez tebe", bych asi těžko vydýchala. Ukázal mi soutěž v tom mnou vybraném časopisu, ve které se on stal jedním z výherců. Společnost Germania věnovala do soutěže třikrát dvě letenky. Dvě z nich tedy byly naše =). Na výběr jsme měli asi osm destinací na jihu Evropy.
Vybrali jsme Kanárské ostrovy. Letěli jsme v dubnu.
Čert to vem, že jsme museli dokoupit ještě jednu letenku pro syna a zaplatit ubytování. To jsme si zajišťovali přes webovou službu Airbnb. Pro nás novinka a příjemná zkušenost. Výhra nás samozřejmě přišla na pěkných pár desítek tisíc navíc. Plánovaná rekonstrukce v bytě se prostě o rok odložila. Stálo to za to. Zažili jsme Lanzarote, nejsevernější kanárský ostrov. Sjezdili jsme ho křížem krážem na vypůjčených kolech. Popili a pojedli jsme, co se do nás vešlo. Koupali jsme se v moři a trochu se připekli na slunci, když doma v Česku sněžilo. Bylo to krásné ale krátké. A kdyby se mě někdo zeptal, jestli bych takovou výhru brala znova, tak říkám Ano! I když nejsem překvapovací typ, tohle překvapení bylo prostě luxusní.
A jaké plyne z příběhu poučení.
Lidé, sněte!!! Sněte často a pravidelně (a trochu spořte =). Štěstí přeje připraveným. Jednou za čas se prostě unaví =). A buďte hraví. Kdo nehraje, nevyhraje.
Kdo chce inspiraci, co může zažít, když bude snít, bude hravý, trochu připravený a zakopne o to unavené štěstí, nechť mrkne do galerie.
Kdo prahne po geografických informacích, toho odkazuji na wikipedii zde. Myslím, že popisovat již popsané postrádá smysl.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 13. února 2018 v 11:11 | Reagovat

Lanzarote, tam muselo být opravdu nádherně. :-) Mohla jste přidat nějaké fotografie, abychom nad nimi mohli slintat. Hned bych jela taky, tak třeba se poštěstí, štěstí se unaví a sedne i na nás... :-)

2 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | Web | 13. února 2018 v 11:49 | Reagovat

Tak to štěstí zase tak unavený nebylo :)

3 Čerf Čerf | E-mail | Web | 14. února 2018 v 15:45 | Reagovat

Některá překvapení jsou příjemnější než jiná, gratuluji k pěknému zážitku. Já hraju celkem rád a kdysi jsem taky vyhrál jakýsi pobyt kdesi ve Španělsku, ale to bylo tenkrát bez možnosti výběru - prostě přidělená destinace, no a to není nic pro mě, takže jsme se s milou firmou nedohodli :-).

4 J.R. J.R. | Web | 14. února 2018 v 18:04 | Reagovat

[1]: Přesně :)

5 Hana  Belzer Hana Belzer | E-mail | Web | 22. února 2018 v 22:36 | Reagovat

[1]: Omlouvám se, že píšu až teď, fotky jsou, Stačí kliknout na slovo galerie. Ale nejsou moc profi, takže při kliknutí na wikipedii najdete asi hezčí, ale je tam i trochu toho zeměpisu =). Takže hodně štěstí......

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama