Festiválky

8. června 2018 v 9:02 | Kozí nožička |  Cestopisy
Tak už nám to začalo! Letos, díky tomu, že léto je už od dubna, by mohlo být klidně něco i dřív. Ale pořadatelé pochopitelně čekají na slušné počasí. A když počasí vyjde, není nad pár dní strávených na nějaké té akcičce pod otevřeným nebem.


Takže letošní openair festivalová vlaštovka v našem okolí byl choceňský JachtaFest. Konal se 31.5. - 2.6. 2018. Přesto, že se jednalo o první ročník, pořadatelé domluvili řadu zvučných jmen současné české hudební scény. Návštěvníci si také pochvalovali výborné jídlo restaurace Jachta. Skvělou atmosféru festiválku dotvářelo místo konání, přírodní park Peliny v údolí Tiché Orlice.
Nádhera - jen tak dál Choceňáci.

7.6 - 9.6 2018 si přijdou na své fandové rockové hudby v Žamberku. Už po jedenácté se roztáčí masomlejn JamRock. Spousta výživné rockové muziky - tuzemské i zahraniční. Stánky s jídlem, pitím, handcraft, bodypainting, Jamík pro děti. Letošní novinkou budou skákací hrady (i pro dospělé :-)
Prostě tři dny života navíc pro každého, kdo má rockovou duši.


4.6.- 9.6. 2018 frčí v Ústí nad Orlicí akce Město v pohybu. Celý týden se ve městě sportuje, vystavuje, muzicíruje, tvoří rukama, ale i relaxuje, setkává, poslouchá a užívá pohody. Hlavní program se soustřeďuje především na náměstí, ale doprovodné akce jsou na sportovištích, v pivovaru, v muzeu i v kostele. Za kostelem mimochodem město zrekonstruovalo a otevřelo farní parčík. Je přenádherný Nevinný.
Na své si přijde každý od 0 do 120let. Vstup zdarma!

13.7 a 14.7. 2018 se už po dvanácté otevře Orlická Brána v Žamberku. Tohle město je prostě podorlický kulturní drak. Jen měsíc po megaakci JamRock zvládne klidně ještě další "artjam". Brána je sice menší festiválek, ale na své si zde přijdou i milovníci divadla. Pořadatelé se snaží dávat prostor především regionálním hudebníkům a divadelníkům a krásným bonusem je, že se na všechno to umělecké rejdění můžete podívat i z ptačí perspektivy. Místem konání je totiž plácek pod rozhlednou Rozárka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama